Artykuł

e-Recepta w sanatorium

Avatar autora
Redaktor
Opublikowano w Artykuły · 2 min. czytania · 24 grudnia 2021

Podmioty lecznicze od dnia 8 stycznia 2020r. mają obowiązek wystawiania e-Recepty. Oznacza to, że także sanatoria, uzdrowiska, centra rehabilitacji rolników i ośrodki prowadzące turnusy rehabilitacyjno-lecznicze, w których wystawiane są recepty będą musiały dostosować się do wchodzących w życie przepisów.

Program SOHiS stworzony z myślą o takich obiektach, umożliwiał do tej pory prowadzenie ewidencji medycznej oraz sprawne planowanie zabiegów. Teraz możliwe jest także wystawianie i przesyłanie e-recept bezpośrednio z jego poziomu. Rozwiązanie to jest wygodne dla lekarzy, ponieważ system, z którego korzystali wcześniej i który już znali został dostosowany do nowych wymogów prawnych. Wystawianie e-recept możliwe będzie po wgraniu certyfikatu podmiotu leczniczego i po skonfigurowaniu podpisu elektronicznego w oprogramowaniu SOHiS.

Istotne jest także to, że SOHiS daje możliwość wydruku e-recepty w formie papierowej. Na wydruku znajdują się wszystkie niezbędne informacje, w tym także kod kreskowy oraz czterocyfrowy kod dostępu. Dzięki temu pacjenci, którzy preferują papierową wersję recepty (np. osoby starsze) będą mogły ją otrzymać w postaci zbliżonej do tradycyjnej recepty. Oczywiście e-receptę będzie można zrealizować także bez wydruku – korzystając z numeru PESEL i z kodu dostępu otrzymanego w wiadomości SMS.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uruchomieniem funkcjonalności umożliwiającej wystawianie e-recept lub zakupem i kompleksowym wdrożeniem oprogramowania medycznego posiadającego taką funkcjonalność to zapraszamy do kontaktu telefonicznego (32) 616-22-21.

 

Komentarze

Komentarze aktualnie wyłączone.