Artykuł

Prowadź elektroniczną dokumentacje medyczną (EDM) spokojnie i bez obaw.

Avatar autora
Redaktor
Opublikowano w Artykuły · 2 min. czytania · 3 września 2021

Jeżeli Twoja działalność wymaga prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) i potrzebujesz do tego odpowiedniego oprogramowania to świetnie trefiłeś. Wychodząc naprzeciw twoim oczekiwaniom stworzyliśmy moduł ewidencji medycznej umożliwiający tworzenie i przechowywanie elektronicznej dokumentacji medycznej . Opracowany został on w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz.U. 2015 poz. 2069). Dzięki temu decydując się na jego wybór masz pewność, że będzie on spełniał wymogi ww. rozporządzenia. Moduł ewidencji medycznej przeznaczony jest szczególnie dla sanatoriów, ale może być także wdrożony w hotelach, które oferują swoim klientom korzystanie z usług medycznych.

Konieczność prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej wynika z Ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz.U. 2011 Nr 113 poz. 657 z późn. zmianami) . Art. 56 wyżej wymienionej ustawy mówi, że:

„Do dnia 31 grudnia 2017 r. elektroniczna dokumentacja medyczna może być wystawiana w postaci papierowej lub elektronicznej.”

Po tym terminie, zaistnieje konieczność prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Jeżeli zarządzasz placówką oferującą usługi medyczne to od roku 2018 również będziesz musiał zadbać o prowadzenie w niej dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Moduł ewidencji medycznej oferowany przez naszą firmę pozwoli ci sprawnie dostosować Twoją placówkę do obowiązujących przepisów. Dla pełnego komfortu zapewniamy specjalne wdrożenie dla pracowników a także profesjonalny serwis oprogramowania.

Z przyjemnością przedstawimy naszą ofertę, dotyczącą intuicyjnego w obsłudze modułu medycznego. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji.

 
Komentarze
Komentarze aktualnie wyłączone.